26 Nisan 2021 - 2 Mayıs 2021 Maldivler Dalış Organizasyonu

26 Nisan 2021 - 2 Mayıs 2021 Maldivler Dalış Organizasyonu

26 Nisan 2021 - 02 Mayıs 2021 Maldiv Dalışlarımız

 

Değerli Arkadaşlarım,

2021 yılının ilk ayında dalış sezonunu yaşadığımız COVID belasından bir nebze uzaklaşmak için ve bana göre en güzel dalış noktalarından birinde açmayı uygun buldum. Keza pandemiden dolayı en uzun dalışsız arayı geçirdiğim için afaganlar bastı. Sizlere defalarca videolarını ballandıra ballandıra anlattığım dev mantalar ve yine dünya şekeri balina köpekbalıkları ile beraber yüzebilme imkanı bulacağınız rengarenk resifleri ve yine birbirinden renkli su altı yapısı ile sizleri hayran bırakacak dalış noktalarına dalış yapacağız. Anlatılmaz yaşanması gerekir diyerek kısa kesip programı aşağıda detaylıca yazıyorum. Her şey çok güzel olacak :)

Ulaşım: (Fiyat dışıdır.)

Gidiş

25/04/2021 Pazar gecesini 26/04/2021 Pazartesi gününe bağlayan gece yarısı THY'nin İstanbul Hava alanından 01:50’da kalkacak direkt uçuşu ile Maldivlerin baş kenti Male’ye gidiyoruz. Uçağımız öğlen 12:00’de iniyor. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra saat 14:30’da Male’den kalkıp 30 dakikalık uçuştan sonra 15:00’de Mamagili Adasına inecek olan Flyme Airlines uçağı ile Mamigili’ye gideceğiz buradan da 20 dk’lık hızlı bot ile otelimizin olduğu Dhigurah adasına saat 16:20 civarlarında varmış olacağız.

Dalış programı

Otele giriş ve dalış merkezine kayıt yaptıktan sonra yaptıktan sonra günü dalış yapmadan tamamlayacağız. Arzu edenler denize girebilirler ya da odalarında dinlenebilirler.

Konaklama yapacağımız otel Whitesands Oteli. 2019 yılında hizmete girmiş bir otel. Maldivliler temiz derli toplu insanlar, otel ise gayet düzgün temiz yataklar çarşaflar, ,ihtiyacımız olan her şey mevcut. Kablosuz internet var yalnız İstanbul’daki bağlantı hızını Okyanus ortasındaki adada beklemek doğru olmaz. Odalarda LCD televizyonlar var. Mini buzdolabı da var. 27-28-29-30/04/2021 ve 01/05/2021 tarihlerinde tam pansiyon konaklama yapacağız. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği verilecek. Aklınıza bizim otellerdeki kalabalık açık büfeler gelmesin. Ada imkanları ile her şey kararınca sizlere servis edilecek. İçecekler extra ödenecek. Alkollü içki satışının ve kullanımın yasak olduğunu hatırlatmak isterim.

27-28-29-30/04 ve 01/05/2021 tarihlerinde günde 3 tane olmak üzere 15 adet tekne dalışı yapacağız. Normalde gündüz 2 öğleden sonra 1 dalış yapılarak tamamlanacak günler ancak bunu biz kendimize göre ayarlayabiliriz de. Sabah 08:30 başlayacak dalışlar ve saat 16:00 gibi bitecekler sonrasında serbest zaman olacak. 19.01.2020 dönüş günümüzde dalış olmayacak ancak eğer müsait olursa balina köpek balığı için şnorkel dalışına çıkabilme imkanımız olabilir.

Dönüş

02/05/2021 Pazar günü otele gelirken ki rotayı tersten tamamlayacağız ki; önce Dhigurah adasından Mamigiliye buradan da yine 30 dakikalık iç uçuş ile Male’ye gideceğiz. Male’ye vardıktan sonra da THY’nin 23:55’de kalkan direkt uçuşu ile 03/05/2021 Pazartesi sabahı 05:25’de İstanbul’a varmış olacağız.

COVID 19 PCR test zorunluluğu. Uçağa binmeden 48 saat önce alınmış PCR testi hem giderken hem de dönerken gerekli bunun için giderken kendi imkanlarınız ile bunu halletmeniz gerekecek. Adadan dönerken ki PCR testini otel ayarlayacak. Örnek adada alınacak sonucu uçağa binmeden teslim edilecek.

Maliyetleriniz (THY uçuş maliyeti hariç)

(iki kişilik odada kişi başı olacak şekilde)

Dalıcılar için                     1.850 USD

Ekipman kirası                      40,00USD/gün (elbise,scuba)

Tek kişilik oda farkı             210,00 USD

PCR Testi                              80 USD

Alimata Gece Dalışı ekstra programı
Bu program hava şartlarına göre ancak adaya gittikten sonra planlanabilecek bir karar.
Konaklayacağımız Dhigurah adasına 3 saat uzaklıktaki Alimata adasındaki reef e gece dalışı yapılma imkanı var ekstra bir program olarak. Unutlmaz anılar bırakacağı kesin olan bir dalıştır. Nurse sharklar ve dev stingrayler ile dolu akşam üstü başlayıp gece biten bir dalış organizasyonu. Bu organizasyonun maliyeti ise iki farklı durumda:
1. seçenek hızlı tekne kiralamak üzerine bu teknenin maliyeti toplam 950 USD bunu gelen kişi sayısına böleceğiz. Bu opsiyonun artısı gidiş süresi 1,5 saat dönüş süresi de 1,5 saat
2. seçenek adadaki dalış merkezleri toplanıp büyük dalış teknesi ile gidip dönüyorlar bu da fiyatın çok daha uygun olmasına sebep oluyor. Ancak gidiş süresi 3 saati aşıyor. Ancak enfes bir gökyüzü manzarasına tanıtk oluyorsunuz sanki kendinizi uzayın bir parşası gibi hissediyorsunuz. Tüm samanyolu avcunuzun içerisinde gidi duruyor. 

 

Tur için en az dalıcı sayısı 6’dir. 6 dalıcı olmaz ise dalışlar iptal edilecektir.

Lütfen gelmek isteyenler benimle irtibata geçsinler ve her zamanki gibi soru sormaktan çekinmeyiniz.

Saygılarımla

Soner Karatepe

Sıkça sorulan sorulara cevaplar:

Vizeye gerek var mı?

Hayır.

Alkol içilmiyormuş, satılmıyormuş peki yanımızda getirebilir miyiz?
Hayır. Ülkeye girişte eğer alkol bulunursa en iyi ihtimal ile alırlar ama sizi geri de gönderebilirler. Yerel halkın üzerinde yaşadığı adalarda alkol kullanımı satımı yasak.

Neden daha ucuz olan aktarmalı uçuş ile gitmiyoruz?
Aktarmalı uçuş daha ucuza mal oluyor gibi gözükse de uzun olan bekleme süreleri malesef yorucu ve masraflı olabiliyor. Bundan dolayı direkt uçuş en iyisi.

Neler yiyiceğiz ve yanımıza yiyecek almalımıyız?
Yeme içme alışkanlıkları haliyle bizimki ile aynı olmayan bir yer Maldivler ancak halk müslüman olduğu için öyle çok acayip farklılıklar yok. Tavuk, balık, makarna, pilav, salata genellikle verilecek yemekler. Kahvaltıları ise İngiliz kahvaltısı gibi ayrıca yerel balıklı soğanlı bir katık var. Hamur işleri var. Bizdeki gibi francala ekmek yok. Lavaş ya da tost ekmeği var. Ekmek kızarma makinası var. Filitre kahve ve çay var. Amma velakin Ezine peyniri ve/veya beyaz peynir yok. Hollanda tereyağı var. Bal var. Bolca tropik meyva var.