2020 Ocak 12-19 Maldiv Dalış Organizasyonu

2020 Ocak 12-19 Maldiv Dalış Organizasyonu

12 - 19 Ocak 2020 Maldiv Dalışlarımız

 

Değerli Arkadaşlarım,

2020 yılının ilk ayında dalış sezonunu bana göre en güzel dalış noktalarından birinde açmayı planlıyorum. Sizlere defalarca videolarını ballandıra ballandıra anlattığım dev mantalar ve yine dünya şekeri balina köpekbalıkları ile beraber yüzebilme imkanı bulacağınız rengarenk resifleri ve yine birbirinden renkli su altı yapısı ile sizleri hayran bırakacak dalış noktalarına dalış yapacağız. Anlatılmaz yaşanması gerekir diyerek kısa kesip programı aşağıda detaylıca yazıyorum. Her şey çok güzel olacak :)

Ulaşım: (Fiyat dışıdır.)

Gidiş

11.01.2020 Cumartesi gecesini 12.01.2020 Pazar gününe bağlayan gece yarısı kalkacak THY’nin İstanbul Hava alanında 02:10’da kalkacak direkt uçuğu ile Maldivlerin baş kenti Male’ye gidiyoruz. Uçağımız öğlen 12:15’de iniyor. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra saat 14:30’da Male’den kalkıp 30 dakikalık uçuştan sonra 15:00’de Mamagili Adasına inecek olan Flyme Airlines uçağı ile Mamigili’ye gideceğiz buradan da 20 dk’lık hızlı bot ile otelimizin olduğu Dhigurah adasına saat 16:20 civarlarında varmış olacağız.

Dalış programı

Otele giriş ve dalış merkezine kayıt yaptıktan sonra yaptıktan sonra günü dalış yapmadan tamamlayacağız. Arzu edenler denize girebilirler ya da odalarında dinlenebilirler.

Konaklama yapacağımız otel Whitesands Oteli. 2019 yılında hizmete girmiş bir otel. Maldivliler temiz derli toplu insanlar, otel ise gayet düzgün temiz yataklar çarşaflar, ,ihtiyacımız olan her şey mevcut. Kablosuz internet var yalnız İstanbul’daki bağlantı hızını Okyanus ortasındaki adada beklemek doğru olmaz. Odalarda LCD televizyonlar var. Mini buzdolabı da var. 12-13-14-15-16-17-18.01.2020 tarihlerinde tam pansiyon konaklama yapacağız. Sabah kahvaltısı öğlen yemeği ve akşam yemeği verilecek. Aklınıza bizim otellerdeki kalabalık açık büfeler gelmesin. Adam imkanları ile herseye kararınca sizlere servis edilecek. İçecekler extra ödenecek. Alkollü içki satışının ve kullanımın yasak olduğunu hatırlatmak isterim.

13-14-15-16-17-18.01.2020 tarihlerinde günde 3 tane olmak üzere 18 adet tekne dalışı yapacağız. Normalde gündüz 2 öğleden sonra 1 dalış yapılarak tamamlanacak günler ancak bunu biz kendimize göre ayarlayabiliriz de. Sabah 08:30 başlayacak dalışlar ve saat 16:00 gibi bitecekler sonrasında serbest zaman olacak. 19.01.2020 dönüş günümüzde dalış olmayacak ancak eğer müsait olursa balina köpek balığı için şnorkel dalışına çıkabilme imkanımız olabilir.

Dönüş

19.01.2020 Pazar günü otele gelirken ki rotayı tersten tamamlayacağız ki; önce Dhigurah adasından Mamigiliye buradan da yine 30 dakikalık iç uçuş ile Male’ye gideceğiz. Male’ye vardıktan sonra da THY’nin 23:35’de kalkan direkt uçuşu ile 20.01.2020 Pazartesi sabahı 06:20’de İstanbul’a varmış olacağız.

Maliyetleriniz (THY uçuş maliyeti hariç)

(iki kişilik odada kişi başı olacak şekilde)

Dalıcılar için                     2.125,00 $ 

Ekipman kirası                      40,00$/gün (elbise,scuba)

Tek kişilik oda farkı              550,00 $

Tur için en az dalıcı sayısı 8’dir. 8 dalıcı olmaz ise dalış iptal edilecektir.

Lütfen gelmek isteyenler benimle irtibata geçsinler ve her zamanki gibi soru sormaktan çekinmeyiniz.

Saygılarımla

Soner Karatepe

Sıkça sorulan sorulara cevaplar:

Vizeye gerek var mı?

Hayır.

Alkol içilmiyormuş, satılmıyormuş peki yanımızda getirebilir miyiz?
Hayır. Ülkeye girişte eğer alkol bulunursa en iyi ihtimal ile alırlar ama sizi geri de gönderebilirler. Yerel halkın üzerinde yaşadığı adalarda alkol kullanımı satımı yasak.

Neden daha ucuz olan aktarmalı uçuş ile gitmiyoruz?
Aktarmalı uçuş daha ucuza mal oluyor gibi gözükse de uzun olan bekleme süreleri malesef yorucu ve masraflı olabiliyor. Bundan dolayı direkt uçuş en iyisi.

Neler yiyiceğiz ve yanımıza yiyecek almalımıyız?
Yeme içme alışkanlıkları haliyle bizimki ile aynı olmayan bir yer Maldivler ancak halk müslüman olduğu için öyle çok acayip farklılıklar yok. Tavuk, balık, makarna, pilav, salata genellikle verilecek yemekler. Kahvaltıları ise İngiliz kahvaltısı gibi ayrıca yerel balıklı soğanlı bir katık var. Hamur işleri var. Bizdeki gibi francala ekmek yok. Lavaş ya da tost ekmeği var. Ekmek kızarma makinası var. Filitre kahve ve çay var. Amma velakin Ezine peyniri ve/veya beyaz peynir yok. Hollanda tereyağı var. Bal var. Bolca tropik meyva var.