Neleri İçeriyor?

Neleri İçeriyor?
Neler İçeriyor ?Dalışı öğrenmek zor değildir fakat yapmaya değer tüm aktiviteler gibi biraz zaman ve çaba gerektirir.

PADI Açık Su Dalıcısı Kursunun (Open Water Diver) üç bölümü de çok hoşunuza gidecek:
  •         Bilgi Geliştirme 5 bölüm
  •         Sığ Su Dalışları 5 dalış
  •         Açık Su dalışları 4 dalış

PADI Açık Su Dalıcısı Kursu inanılmaz derecede esnek bir kurstur ve performansa dayalıdır. Bunun anlamı bizler  ne kadar hızlı ilerlediğinize bakarak programı geniş bir müfredat çeşitliliği ve tempo içinde sunabiliriz. Sığ ve açık su dalışlarınızı üç veya dört gün gibi kısa bir süre içinde tamamlamanız mümkündür. (manueli kendiniz daha önceden okumalı ve videoyu seyretmiş olmalısınız.)
Ancak bir çok insan daha yavaş bir müfredatı tercih etmektedirler. Müfredatları öğrenmek veya özel veya yarı özel kurslar zamanlaması için bizimle irtibata geçiniz.??

1. Bilgi Geliştirme – bu size temel prensip ve prosedürleri tanıtır. Basıncın vücudunuzu nasıl etkilediği, en iyi ekipman nasıl seçilir ve dalışları planlarken dikkate alınması gerekenler gibi önemli noktaları öğrenirsiniz.??Bilgi Geliştirmeyi PADI Açık Su Dalıcısı Kitabı’nın beş bölümünün herbirini okuyarak ve aynı anda PADI Açık Su Dalıcısı video’sunu (öğreneceğiniz becerileri de önceden gösterir)seyrederek kendi kendinize tamamlarsınız. Eğer kişisel bilgisayarınızla öğrenmek isterseniz PADI Açık Su Dalıcısı manuel ve video’sunu bir arada CD-ROM olarak alabilirsiniz. Her bölümde öğrendiklerinizi eğitmeninizle kısaca gözden geçirir ve tam olarak öğrendiğinizden emin olmak için kısa bir test olursunuz. Kursun sonunda bütün anahtar konseptleri ve fikirleri öğrendiğinizden emin olmak için sınav olursunuz.

2. Sığ Su Dalışları – dalışın tamamı bundan ibarettir. Temel scuba becerilerini bir havuz veya havuz benzeri bir ortamda geliştirirsiniz. Burada ekipmanınızı hazırlamaktan, başınızı sudan çıkarmadan maskenizi kolayca boşaltmaya kadar herşeyi öğreneceksiniz. Burada gerekli olması durumunda kullanmak için hava kaynağı paylaşmak gibi acil durum becerilerini de öğreneceksiniz. İlaveten bazı oyunları oynayabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve iyi zaman geçirebilirsiniz??Her biri diğerinin üstüne kurulu beş sığ su dalışı vardır. Açık denizde ihtiyacınız olan beceriler bu beş dalışlık kursun üstüne kuruludur.

3. Açık Su Dalışları – sığ su dalışlarınızdan sonra siz ve arkadaşlarınız PADI Eğitmeninizle eğitimlerinize bir dalış noktasında açık deniz dalışlarıyla devam edersiniz. Bu herşeyi biraraya getirerek eğlendiğiniz ve sualtı macerasını kursun başlangıç seviyesinde tam olarak tecrübe ettiğiniz andır. Bu dalışları yaşadığınız yerin yakınında veya tatilde egzotik yerlerde yapabilirsiniz.


Kafanda halen bazı sorular olabilir. Gayet normal tıkla çoğunun cevabı burada