Bendeniz

Bendeniz

1971 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise eğitimimi Şişli Terakki Lisesi'nde okuyarak 1989 yılında buradan mezun oldum. Daha sonra Mimar Sinan Evrenkenti (Üniversitesi) Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümüne girdim. 1994 yılında mezun oldum.
Deniz ile olan bağım 1976 yılında Marmara Adası'nda başladı. 1992 yılına kadar şnorkel ile skindive yaparak devam ettim. 1992 yılında kendi evrenkentimizde (üniversitemizde) imkan olmadığından, Yıldız Teknik Evrenkenti'nde (üniversitesinde) arkadaşlarımın organize ettiği dalış eğitime katılarak dalış hayatıma başladım.


Bu şekilde başlayan dalış serüvenim 2003 yılına kadar amatör seviyelerde gelişti. Daha sonra 2004 yılında dalış profesyoneli olmaya hak kazanarak PADI Open Water Scuba Instructor ve Emergencey First Responce Instructor oldum. Eğitmen olarak da ileri eğitimime devam ettim ve sırası ile Master Scuba Diver Trainer ,IDC Staff Instructor, Master Instructor ardından Emergency First Response Instructor Trainer son olarak da PADI Kurs Direktörü oldum, daha da gidecek yer yoktur dediler ben de durdum.

Halen ve Bodrum'da bulunan Turkuaz Dalış Merkez'inde kurs direktörü olarak eğitmenlik yapmaktayım.
Verdiğim dalış eğitimlerinde PADI standartlarını harfiyen uygulamak önceliği almaktadır ki başka bir ihtimal aslında konuşulması bile saçma bir durumdur. Eğitim standartlarına tam uyulduğu takdirde kişiler iyi dalgıç olma yolunda önemli avantajlar kazanırlar.

Kısacası bendeniz, su altında kabarcık çıkartıyorum, insanları su altında kabarcık çıkartabilmeleri için eğitiyorum ayrıca insanları insanlara su altında nasıl kabarcık çıkartacaklarını eğitmeleri için eğitiyorum.

M. Soner Karatepe